ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15229224
*
nr 1522 9224
Spegel
Förgylld, 103x64 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 18:09:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 19:47:06
1
700 kr
17/2 13:05:34
1
1.000 kr
19/2 14:17:58
2
1.100 kr
19/2 14:36:04
1
1.600 kr
19/2 14:46:25
2
1.500 kr
19/2 14:46:25
1
1.600 kr (Budbetjänt)
19/2 14:46:30
2
1.700 kr
19/2 14:50:48
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1522 9224
Spegel
Förgylld, 103x64 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 19:47:06 | 1 | 700 kr |
17/2 13:05:34 | 1 | 1.000 kr |
19/2 14:17:58 | 2 | 1.100 kr |
19/2 14:36:04 | 1 | 1.600 kr |
19/2 14:46:25 | 2 | 1.500 kr |
19/2 14:46:25 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
19/2 14:46:30 | 2 | 1.700 kr |
19/2 14:50:48 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53